• video

Ako urýchliť celý operačný systém ? SSD disk je odpoveďou

Pripravil som pre Vás článok ktorý Vám poradí ako si podstatne zrýchliť chod celého počítaču.

Príchadzate veľa-krát do situácie kedy musíte zapnúť počítač naozaj do pár sekúnd a nemôžte čakať drahocenné minúty ? Napríklad ja v biznise som sa stretával s týmto problémom dosť často.  A tak isto mojí klienti či obchodný partneri. Potrebovali sme niečo rýchlo vyriešiť alebo získať rýchlo nejakú cennú informáciu počas rozhovoru a tak dlhý proces zapínania nášho laptopu niekedy doslova „prekazil“ náš úmysel. To je jeden príklad z mnohých prečo si zaobstarať SSD disk ktorý Vám natoľko urýchli proces zapínania a načítavania operačného systému že doslova do pár sekúnd (3-15 sekúnd) pripráví PC na rýchlu prácu, ďaľej v rýchlej práci pokračuje tým že programy nainštalované na tomto disku majú tiež zrýchlenu odozvu a tým sa celá práca stáva doslova radosťou. Tak isto pri hraní hier SSD disky zvyšujú herné FPS (frame per second) čiže obraz hier ide plynulejšie a presnejšie. Rýchlosť kopírovania je taktiež neporovnateľný s klasickými HDD diskami. Ako príklad uvediem 2 000 mb film skopírujete na SSD disku behom pár sekúnd. Prenosové rýchlosti sú niekoľko násobne rychlejšie.

Vo videu možno vidieť rozdiel v štartovaní systému. Notebooky sú parametrovo identické do posledného detailu kde v jednom je použitý SSD disk a v druhom klasický 5400 otáčkovy HDD. Použité disky sú úplne nové. Na notebookoch sú nainštalované len ovládače antivírusový program a PDF readerom. Notebooky neobsahujú vo videu žiadne optimalizácie. Chod sa dá samozrejme ešte optimalizovať a tým dosiahneme ešte rapidnejší štart systému.

Preto neváhajte a zainvestujte do SSD disku. 🙂

Posted in:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.